15 Eylül - 12 Ekim 2014
Karma Sergi
"GÜNCEL SEÇKİ-MİZ III "

Ayşegül Sürek

Sanatçı Japon ağaç baskılarının üzerine yalın figürlerini koyup kendi sadelik anlayışını bu seride yarattı. Armonilerini ve formlarını bütünselleştirirken bir güzelliği bozmadan, üzerine başka bir güzellik katarak seyirciye aslında çok iyi bildiği ama belki de uzun süre önce unuttuğu bir zamanı hatırlatmak istemektedir.

Saim Erken

Büyük bir çoğunluğu şehirlerde yaşayan günümüz insanının yaşantısını incelediğimizde kendi başlarına bir hayatı tüketme telaşı içinde olduklarını görürüz. Binlerin, yüzbinlerin hatta milyonların yaşadığı kentlerdeki insanların bu kaotik yaşantısı, onları ezip, depresif bir hale getirmektedir ve bu durumdan kaçıp kurtulmak içinse yaptıkları en direk davranış kaotik şehir hayatından kurtulmaktır.

Selahattin Aydın

Sanatçının resimlerinde günümüz sanat ölçülerinin etkisinden uzak bir tavır izlediğini görmekteyiz. Bu tavır çağdaş sanatın moda yaklaşımlarından uzakta, daha içsel deneyimler sunmasına olanak tanımaktadır. Bu günümüzde sanatın kalıplaşmış üsluplarla değil daha bireysel tercihlerle yapılması gerektiğinin bir işaretidir. Sağlam desen ve kompozisyonları Türk resim sanatında farklı bir bakış açısı yaratacak niteliktedir.